monika profil2
Monika- czyli szef
Rozpierająca ją energia znalazła ujście w stworzeniu Kilimandżaro. Inicjator twórczego myślenia w szkole i poza nią, które znalazło ujście w stworzeniu zajęć dla dzieci, warsztatów dla dorosłych, konferencji i projektów edukacyjnych. Niewyczerpalne źródło pomysłów, którymi zaraża innych.
mar2
Marcin
Do Kilimandżaro przechwycony w 2012 roku jako trener Odysei Umysłu, przejmuje „kilimandżarowych weteranów” oraz chętnych do kreatywnych zmagań i rywalizacji podczas międzynarodowego konkursu.

Magister filologii polskiej (UG), studium podyplomowe Psychopedagogika Kreatywności (WSPS w Warszawie), trener Odysei Umysłu
tel. 532-635-333, e-mail: m.szopinski7@gmail.com

wik
 Viktoria
Wolontariuszka, na co dzień studentka psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W "Kilimandżaro" od zawsze. Niestrudzony fotograf i animator teatralny, pasjonatka teatru -  aktorka Studia Rapsodycznego w Chojnicach.
ola profil

Ola
Wulkan energii i dobrego humoru. Nie lubi stać w miejscu i stale szuka nowych doświadczeń, dlatego zawędrowała do Kilimandżaro. Miesza, zlewa i dolewa pokazując dzieciom wspaniały świat eksperymentów i zachęca je do wspólnego odkrywania nauki. Jako trenerka Odysei Umysłu pobudza szare komórki do kreatywnego działania. Magister Kulturoznawstwa i Socjologii (UMK Toruń). Trenerka Odysei Umysłu.

Kilimandżaro w Chojnicach?
Ale dziwaczny pomysł!

Pomysł stworzenia miejsca przyjaznego dzieciom, do którego będą mogły z ochotą przychodzić, z którym będą się utożsamiały, które stanie sie Ich miejscem, narodził się nagle i niespodziewanie.

Pierwsza grupa, którą tworzą dzieci zaprzyjaźnionych osób, zaczyna twórczo działać w 2008r. Dzieci przychodzą na spotkania w podskokach, a brukowana ulica Podmurna (pierwsza siedziba Kilimandżaro mieściła się w Centrum Języka Angielskiego) prowadząca do sali, nie utrudnia tych podskoków. Rodzice potwierdzają pęd, napęd i turbodoładowanie, które towarzyszą Ich pociechom w trakcie dotarcia na zajęcia.

Kilimandżaro działa już 10 lat. Dzieci, które rozpoczynały w 2008 roku, chodzą nadal na zajęcia, zatem pomysł, aby Kili stało się Ich miejscem, jest faktem. Dziś mamy wrażenie, że Kilimandżaro tworzą całe rodziny, starsze rodzeństwo zachęca młodsze, a rodzice towarzyszą nam w trakcie pracy- gdyż wszyscy jesteśmy dla siebie inspiracją, jesteśmy dla siebie ważni. Wyobraźnia jest nieograniczona, a proces jej pobudzania i rozwijania nie ma końca.

Od samego początku Kilimandżaro tworzy zespół, któremu towarzyszy wspólna idea rozwijania i pobudzania dziecięcej wyobraźni i ciekawości. Naszej pracy towarzyszy myśl, że do pełnego rozwoju dziecka potrzebne jest wzajemne zaufanie i wspólne działanie, które uczy obserwacji innych i stwarza możliwość wymyślania i prezentowania własnych pomysłów.

Uczymy:
- autonomii,