monika profil2
Monika- czyli szef
Rozpierająca ją energia znalazła ujście w stworzeniu Kilimandżaro. Inicjator twórczego myślenia w szkole i poza nią, które znalazło ujście w stworzeniu zajęć dla dzieci, warsztatów dla dorosłych, konferencji i projektów edukacyjnych. Niewyczerpalne źródło pomysłów, którymi zaraża innych.
mar2
Marcin
Do Kilimandżaro przechwycony w 2012 roku jako trener Odysei Umysłu, przejmuje „kilimandżarowych weteranów” oraz chętnych do kreatywnych zmagań i rywalizacji podczas międzynarodowego konkursu.

Magister filologii polskiej (UG), studium podyplomowe Psychopedagogika Kreatywności (WSPS w Warszawie), trener Odysei Umysłu
tel. 532-635-333, e-mail: m.szopinski7@gmail.com

wik
 Viktoria
Wolontariuszka, na co dzień studentka psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W "Kilimandżaro" od zawsze. Niestrudzony fotograf i animator teatralny, pasjonatka teatru -  aktorka Studia Rapsodycznego w Chojnicach.
ola profil

Ola
Wulkan energii i dobrego humoru. Nie lubi stać w miejscu i stale szuka nowych doświadczeń, dlatego zawędrowała do Kilimandżaro. Miesza, zlewa i dolewa pokazując dzieciom wspaniały świat eksperymentów i zachęca je do wspólnego odkrywania nauki. Jako trenerka Odysei Umysłu pobudza szare komórki do kreatywnego działania. Magister Kulturoznawstwa i Socjologii (UMK Toruń). Trenerka Odysei Umysłu.

ola profil

Asia
magister pedagogiki. Interesuje się literaturą, uważa, że dobra książka jest najlepszym narzędziem rozwijającym potencjał poznawczy, emocjonalno - społeczny i twórczy dziecka. Wprowadza dzieci w świat teatru obrazkowego Kamishibai. Trenerka Odysei Umysłu.

ola profil

Ania
pedagog socjoterapeuta (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), trenerka Odysei Umysłu, realizatorka programu wczesnej interwencji dla młodzieży "Fred goes net". Pasjonatka ruchu, zapalona rowerzystka i miłośniczka podróży.

O nas

Kilimandżaro w Chojnicach?
Ale dziwaczny pomysł!


Pomysł stworzenia miejsca przyjaznego dzieciom, do którego będą mogły z ochotą przychodzić, z którym będą się utożsamiały, które stanie sie Ich miejscem, narodził się nagle i niespodziewanie.

Pierwsza grupa, którą tworzą dzieci zaprzyjaźnionych osób, zaczyna twórczo działać w 2008r. Dzieci przychodzą na spotkania w podskokach, a brukowana ulica Podmurna (pierwsza siedziba Kilimandżaro mieściła się w Centrum Języka Angielskiego) prowadząca do sali, nie utrudnia tych podskoków. Rodzice potwierdzają pęd, napęd i turbodoładowanie, które towarzyszą Ich pociechom w trakcie dotarcia na zajęcia.

Kilimandżaro działa już 10 lat. Dzieci, które rozpoczynały w 2008 roku, chodzą nadal na zajęcia, zatem pomysł, aby Kili stało się Ich miejscem, jest faktem. Dziś mamy wrażenie, że Kilimandżaro tworzą całe rodziny, starsze rodzeństwo zachęca młodsze, a rodzice towarzyszą nam w trakcie pracy- gdyż wszyscy jesteśmy dla siebie inspiracją, jesteśmy dla siebie ważni. Wyobraźnia jest nieograniczona, a proces jej pobudzania i rozwijania nie ma końca.

Od samego początku Kilimandżaro tworzy zespół, któremu towarzyszy wspólna idea rozwijania i pobudzania dziecięcej wyobraźni i ciekawości. Naszej pracy towarzyszy myśl, że do pełnego rozwoju dziecka potrzebne jest wzajemne zaufanie i wspólne działanie, które uczy obserwacji innych i stwarza możliwość wymyślania i prezentowania własnych pomysłów.

Uczymy:
- autonomii,
- autentyczności,
- otwartości,
- szacunku,
- radości.