wakacje 2024


Czy marzysz o wakacjach pełnych przygód, kreatywnych wyzwań i nowych przyjaźni? Wakacje 2024 z Kilimandżaro to idealna okazja, aby Twoje dziecko spędziło czas w inspirującym i rozwijającym środowisku.
Kilimandżaro to zespół pasjonatów, którzy wierzą w rozwijanie i pobudzanie dziecięcej wyobraźni oraz ciekawości. Nasza misja opiera się na zaufaniu i współpracy pomiędzy trenerem, rodzicem a dzieckiem. Dzięki naszym zajęciom dzieci uczą się obserwacji siebie i innych, mają możliwość wymyślania i prezentowania własnych pomysłów, a my jesteśmy wrażliwi i uważni na ich potrzeby.


Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia?

 • Pedagogika twórczości: Stawiamy na rozwijanie kreatywności i wyobraźni u dzieci i młodzieży. Wspieramy rozwój motywacji wewnętrznej i poczucia sprawczości.
 • Zrozumienie dynamiki grupy: Dbamy o współpracę w grupie, wspieramy harmonijny rozwój.
 • Profesjonalizm: Gwarantujemy dynamiczne, zróżnicowane treściowo i szyte na miarę uczestników aktywności. Zapisując dziecko na warsztaty wakacyjne w Kilimandżaro masz pewność, że godziny zajęć będą w pełni wypełnione merytorycznymi, różnorodnymi i ciekawymi zadaniami.

Harmonogram zajęć Wakacje 2024

Warsztaty modułowe – wybierz jeden warsztat lub przyjdź na całość

15-20 lipca
Ideą warsztatów jest rozwijanie u uczestników zdolności manualnych i projektowych, wsparcie myślenia koncepcyjnego, przestrzennego i estetycznego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki projektowania i szycia, zdobyć nową, praktyczna umiejętność lub po prostu twórczo spędzić wolny czas!

Oferujemy warsztaty modułowe, czyli możliwość zapisania się na pojedynczy warsztat lub całość – trzy warsztaty powiązane ze sobą treściowo. Osoby, które uczestniczą w warsztacie z tkactwa lub druku mogą wykorzystać swoje wytwory podczas warsztatu z szycia. Daje to uczestnikom niepowtarzalną szansę uszycia czegoś z samodzielnie stworzonej tkaniny!

Ponadto na warsztaty uczestnicy mogą także przynieść swoje przedmioty, które chcieliby customizować – np. tkane makatki świetnie wyglądają naszyte na kurtki jeansowe, a stary T-shirt może zyskać nową jakość po nadrukowaniu na niego samodzielnie stworzonej kompozycji.

Całość: 800 zł

Podczas zajęć każdy z uczestników pracuje nad swoim własnym projektem, poznając przy tym podstawowe sploty i węzły tkackie. Uczestnicy otrzymują swoją własną ramę tkacką, którą później, wraz ze zdobytymi doświadczeniami mogą zabrać do domu i samodzielnie kontynuować przygodę z nowo poznaną techniką. Dodatkowo, prace wykonane w ramach warsztatów tkackich, będzie można śmiało wykorzystać na warsztatach z szycia na maszynie – wkomponować je jako element ozdobny bądź też wykorzystać tkaninę do zrobienia mniejszych akcesoriów (piórnik, torba, kosmetyczka).

Podczas warsztatów uczestnik pozna jedną z technik druku na tkaninie jaką jest druk stemplowy. Będzie miał szansę stworzyć swoją własną, unikatową tkaninę drukowaną składającą się z jego autorskich wzorów. Prace wykonane na warsztatach z druku będą mogły zostać wykorzystane w ramach warsztatu z szycia na maszynie.

Podczas warsztatów każdy uczestnik poznaje podstawowe ściegi krawieckie, budowę i konserwację maszyny do szycia, a przede wszystkim jej obsługę. Zapoznaje się z właściwościami niektórych tkanin oraz kreatywnych sposobów pracy z nimi. Każdy uczestnik ma szansę zrealizować swój własny przedmiot – piórnik, torbę, kosmetyczkę, poszewkę na poduszkę itd.

Wykonywana praca będzie ustalona indywidualnie z uczestnikiem: szycie od podstaw (piórnik, torba, saszetka, kosmetyczka itd.) lub przerabianie przyniesionych ubrań (custom, naprawa, łączenie, stworzenie unikatowej rzeczy z gotowych elementów). Dla osób bardziej zaawansowanych będą czekały także propozycje wykrojów.

Półkolonie artystyczne

8-12 lipca 9:00-12:00

Cena: 650 zł

Oferta przeznaczona dla dzieci z klas IV-VIII.

Pomysł na te półkolonie wziął się z Państwa pytań o lekcje rysunku… i naszego zamiłowania do edukacji artystycznej i estetycznej. Zajęcia będą podzielone na dwa bloki trwające 2h: naukę rysunku oraz działania artystyczne z różnymi narzędziami i technikami artystycznymi.

Blok rysunku:

 • szukanie własnego stylu
  –  rozkręcanie ręki i kreatywności 
 • rysowanie obiektów z natury na podstawie obserwacji            
 • rysowanie postaci
 • poznanie zasad anatomii
 • rysunek żurnalowy
 • zasady poprawnego rysowania ubrania na człowieku
 • praca z żywym modelem    
 • poznanie stylów w architekturze i projektowaniu
 • rysowanie obiektów architektonicznych, przedmiotów, mebli itd.

Blok twórczy:

 • zajęcia nawiązujące do tematów dnia w części poświęconej nauce rysunku
 • poznanie sylwetek wielkich malarzy, stylów i nurtów w sztuce oraz ciekawostek dotyczących artystów i ich dzieł
 • zagadnienia z zakresu sztuki współczesnej
 • zapoznanie się z nieoczywistymi narzędziami malarskimi
 • rozwijanie myślenia twórczego i pytajnego (Jak przedstawiano ludzi na obrazach w różnych epokach i co to oznaczało? Czy sztuka współczesna ma jakikolwiek sens? Jakie emocje towarzyszą odbiorowi sztuki? Co mają wspólnego Monet i Sainer? Który polski artysta wykorzystywał naklejki-cenki w swoich obrazach?)
 • swobodna ekspresja twórcza, wsparcie twórczej odwagi

Warsztat – zrób sobie puf!

12-13.07, 6h (piątek – 16:00-18:00, sobota 9:00-12:00)

Cena: 400 zł

Na warsztaty meblarsko-tapicerskie zapraszamy DUETY – rodzic i dziecko. Bez ograniczeń wiekowych, już nasza w tym głowa, aby dostosować do uczestników poziom trudności i proponowane aktywności.

Oferujemy wartościowy czas dla rodzica z dzieckiem, a efektem Waszego wspólnego działania będzie mebel – puf, który zabierzecie ze sobą do domu. Trudno o lepszy sposób wsparcia dziecięcego poczucia sprawczości. To też świetna okazja, aby zobaczyć Kilimandżaro od środka.

W cenie: 6h działania pod opieką naszego gościa – tapicera oraz kilimandżarowych trenerów, materiały do wykonania własnego mebla, poczęstunek.

Plan działania: projektujemy, planujemy, konstruujemy, poznajemy tajniki designu i narzędzia tapicerskie, tworzymy własny mebel, tapicerujemy.

Twórcze przedpołudnie – półkolonie dla najmłodszych

15-19 lipca, 9:00-12:00

Cena: 650 zł

Półkolonie są ofertą dla dzieci w wieku 3-5 lat. Uczestnicy w bezpiecznej, empatycznej atmosferze spędzą czas z rówieśnikami, spróbują swoich sił w nawiązywaniu relacji. Poprzez zabawę będą rozwijać motorykę małą, rytmiczność, uważność i koncentrację, wezmą udział aktywnościach rozwijających kreatywność i wspierających dziecięcą pomysłowość.

Zapraszamy również maluchy, które od września zaczynają przygodę z edukacją przedszkolną i potrzebują wsparcia w procesie adaptacyjnym do grupy rówieśniczej – zapewnimy przyjazną, bezpieczną atmosferę sprzyjającą budowaniu pozytywnych doświadczeń edukacyjnych i rówieśniczych. To także opcja dla tych z Państwa, którzy rozważacie zapisanie dzieci na zajęcia całoroczne i chcielibyście sprawdzić, czy klimat, energia i pomysły Kilimandżaro są rzeczywiście tym, czego szukacie dla swoich dzieci.

Półkolonie to 5 dni różnych tematycznie działań – w programie sensoryka, eksperymenty przyrodnicze, robotyka i programowanie oraz duża dawka zabaw integrujących oraz aktywności pobudzających twórcze myślenie.

Warsztat dla rodziców – Jak wspierać harmonijny rozwój dziecka?

20.07
Często pytacie nas Państwo jak wesprzeć swoje dziecko w rozwijaniu talentów, co robić, aby dążyć do harmonijnego, pełnego rozwoju dziecka oraz jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-rozwojowe dla rodziców, podczas których odpowiemy na Państwa pytania, pokażemy naszą perspektywę i rozumienie roli rodzica w rozwoju dziecka.

Warsztaty poprowadzą Monika Szopińska – psychoterapeutka, socjoterapeutka i pedagożka z wieloletnim doświadczeniem, założycielka Kilimandżaro oraz Viktoria Szopińska – psycholożka dziecięca, trenerka zajęć grupowych.

2h
Cena: 50zł
Rodzice, których dzieci uczęszczają na zajęcia Kilimandżaro – wstęp bezpłatny

Twórcze przedpołudnie – półkolonie dla dzieci z klas „0” i I-III

5-9 sierpnia, 9:00-12:00

Cena: 650 zł
           
To oferta skierowana jest dla młodych eksperymentatorów, odkrywców i wynalazców!

Uczestnicy półkolonii wezmą udział w twórczym treningu, przeniosą się do krainy wyobraźni, będą planować, konstruować i testować rozwiązania oraz wykonają doświadczenia naukowe. Zajęcia będą też okazją do wzmocnienia kompetencji emocjonalno-społecznych oraz zdobycia doświadczeń współpracy w grupie rówieśniczej. Gwarantujemy dobrą zabawę z robotami i programowaniem, twórczą pracę plastyczną, konstruowanie niepowtarzalnych wynalazków, co zakończy się otrzymaniem dokumentu Kilimandżarowego Urzędu Patentowego.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami poprzez telefon, e-mail lub formularz kontaktowy. Zapraszamy!

Numer telefonu

Monika Szopińska 696-059-751

E-Mail

kilimandzaro.edu@gmail.com

Adres

Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe
ul. Piłsudskiego 30a/p.204
89-620 Chojnice

FORMULARZ

Cieszymy się, że chcesz się z nami skontaktować. Abyśmy mogli jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje zapytanie, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Upewnij się, że podajesz wszystkie niezbędne informacje, abyśmy mogli szybko i efektywnie odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

SOCIAL MEDIA